Ethereum i konkurencja prześcigają wiodące crypto w dwucyfrowych zyskach.

Ponieważ Bitcoin oddycha, a ceny utrzymują się na poziomie około 36 tys. dolarów, rynek krypto walutowy pozostaje w światowej czołówce.

W zeszłym tygodniu, Twitter CEO Jack Dorsey zdobył mistrzostwo Bitcoin w tweecie wyjaśniając Trąbka zakaz Twittera, na krótko przed instytucjonalnym funduszem inwestycyjnym Grayscale zgłosił rekordowy dzień zbierania funduszy i burmistrz Miami przeniósł się o krok bliżej do dodania krypto do skarbu miasta.

Tymczasem altcoiny budzą się z drzemki i wyskakują w górę z Cardano, Ethereum i prywatną monetą Zcash drukującą dwucyfrowe zyski.

Najważniejsze wydarzenia tego tygodnia

Altcoins budzi się ze snu
Instytucje kupują dip

Altcoins budzi się ze snu

Po rekordowym rajdzie Bitcoin, inwestorzy z niecierpliwością czekają na mityczny sezon alt, kiedy to alternatywne krypto-waluty osiągną swój własny rekord.

W tym tygodniu zaczęły się pojawiać pierwsze zielone pędy wiosny. Ethereum osiągnęło rekordowy poziom, a zawodnicy Cardano i Tezos mogą pochwalić się wysokimi dwucyfrowymi wzrostami.

Zwłaszcza monety prywatne przewyższają rynek, ponieważ kontrowersje wokół WhatsApp wywołują globalną debatę na temat praw autorskich do technologii cyfrowych. Zarówno Zcash, jak i Dash przesunęły się w górę, co odpowiada rosnącemu zainteresowaniu szyfrowanymi aplikacjami do wysyłania wiadomości Sygnał i Telegram.

Instytucje kupują dip

Według Michaela Sonnensheina, dyrektora generalnego największej instytucjonalnej firmy inwestycyjnej Grayscale zajmującej się inwestycjami kryptograficznymi, wielcy gracze widzą możliwość zakupu po bieżących cenach.

Tweetował, że piątek był największym dniem w historii firmy, z 700 milionów dolarów płynących w „pędu od Q4“ odbiera prędkość „do nowego roku“.

Podobne odczucia odbiły się echem w innych miejscach, a kryptoński fundusz hedgingowy Cambrian powiedział Blokowi, że podczas gdy osoby prywatne sprzedawały w weekend, „instytucje były w przeważającej mierze pochylone do strony kupna“.
W przyszłym tygodniu

Fala bodźców fiskalnych, które wysłały Bitcoin przeszłości rekordowe wzloty, wygląda na to, że będzie się toczyć dalej.

Po otrzymaniu od prezydenta-elekta Joe Bidena informacji o pakiecie pomocy na koronaawirusy o wartości 1,9 biliona dolarów, dyrektor zarządzająca MFW Kristalina Georgijewa jasno określiła swoje stanowisko, wzywając rządy na całym świecie do „wydawania jak najwięcej, a następnie wydawania nieco więcej“.

W najbliższym czasie inwestorzy będą jednak prawdopodobnie szukać czystego przełomu w wysokości 40 tys. dolarów, aby dać wyraźny sygnał, że trend wzrostowy będzie się utrzymywał.