W wywiadzie udzielonym przez Podcast Anthony’ego Pompliano, Kevin O’Leary z Shark Tank’a stwierdził, że „nie jest przeciwny Bitcoinowi“ i może faktycznie kupić go więcej. W rzeczywistości posunął się aż do stwierdzenia, że wylałby 20% swojego portfela na Bitcoina, gdyby organy regulacyjne go poparły.

Kevin O’Leary był już właścicielem kilku Bitcoinów

W odcinku Pomp Podcast O’Leary zdawał się odchodzić od swoich wcześniejszych kontrowersyjnych wypowiedzi z maja 2019 r., kiedy to stwierdził, że Bitcoin nie jest realną walutą – choć w dalszym ciągu wyrażał obawy dotyczące zmienności BTC w chwili obecnej.

Dziś wydaje się, że kanadyjski biznesmen, który występuje w reality show, Shark Tank, najwyraźniej osłabił swoją ochronę przed Bitcoinem po rozmowie z Anthonym ‚Pomp‘ Pompliano. Kevin O’Leary stwierdził, że miał już trochę Bitcoina i może pomyśleć, że inwestuje „trochę więcej“ swojej sieci w kryptokurrency.

„Może włożę trochę więcej [do Bitcoin’a] tylko do cholery. Mam trochę tylko po to, żeby obserwować cenę, ale przeszkadza mi to, gdy nie mogę włączyć regulatora.“

Seryjny venture capitalista wskazał również, że nigdy nie miał nic przeciwko Bitcoinowi i że próbował tylko „zrozumieć“ jak się zachowuje i myśleć długoterminowo. On również uważa, że mogą istnieć alternatywy oprócz Bitcoina, który jest w zasadzie kolejnym czynnikiem ryzyka, ponieważ istnieje prawie 8000 altcoinów.

O’Leary włożyłby 20% swojego portfela do Bitcoinu, gdyby główni regulatorzy go poparli

Następnie stwierdził, że uważa, iż świat naprawdę potrzebuje walut takich jak Bitcoin. Jednak jego główne wątpliwości co do inwestowania w Bitcoin od 1% do 2,5% jego portfela to brak wsparcia ze strony rządu. O’Leary stwierdził również, że jeśli regulatorzy mieliby wspierać aktywa cyfrowe, to pomyślałby o zainwestowaniu większej części swojego portfela w krypto.

„Gdyby powiedział mi pan, że rząd szwajcarski i euro, amerykański i kanadyjski, australijski zgodziłby się na cokolwiek to jest, włożyłbym w to do 20% mojego portfela“.

Różne komentarze O’Leary’ego jasno pokazują kompleksową zmianę serca, od sprzeciwu do akceptacji Bitcoina. W tym samym wywiadzie dla CNBC z 2019 r. O’Leary stwierdził również, że jego zdaniem cyfrowa waluta jest śmieciem ze względu na trudności spowodowane jej zmiennością, o którą martwi się do dziś.

Oprócz O’Leary’ego, inny inwestor akwarium na rekiny, Barbara Corcoran, również otwarcie wyraziła swój punkt widzenia na temat Bitcoina, stwierdzając, że kupno nieruchomości z Bitcoinem to zdrowy rozsądek.